Veľká noc - letáky a akcie

Aktuálne letáky

thumbnail - {store} leták
1.3. - 30.4.2024
Leták DMJ market
Platný vo všetkých predajniach DMJ market

Veľká noc - Predajcovia

Veľká noc

Veľká noc patrí k najvýznamnejším kresťanským sviatkom a je oslavou zmŕtvychvstania Ježiša Krista. Okrem toho sú to sviatky prichádzajúcej jari, plodnosti, nádeje a lásky a súvisia s nimi aj ďalšie tradície a zvyky.

Veľkonočné sviatky sú výnimočné tiež tým, že nemajú stanovené pevné dátum ako ostatné každoročné sviatky a každý rok sa oslavujú v iné dátum respektíve vždy pripadajú na nedeľu, ktorá nasleduje po prvom jarnom úplnku. Týmto sviatkom predchádza dlhé pôstne obdobie zakončené pašiovým týždňom, v ktorom každý deň nesie svoj názov ako Modrý pondelok, Sivý utorok, Popolcová streda, Zelený štvrtok, Veľký piatok, Biela Sobota a nakoniec Veľkonočná nedeľa a Veľkonočný pondelok.

Veľkonočné tradície a zvyky

V tomto období prichádza na radu množstvo krásnych tradícií a zvykov, ktoré stojí za to uchovať aj pre ďalšie generácie. Ľudia sa obklopujú rôznymi symbolmi ako sú veľkonočné obrázky, dekorácie, bahniatka, posielajú si pohľadnice, maľujú kraslice.

K nezabudnuteľným tradíciám a zvykom patrí pletenie korbáčov z prútia, ktoré dostanú svoju príležitosť na Veľkonočný pondelok a muži musia vyšibať ženy a pritom ich oblievať vodou či dokonca voňavkou. Jedná sa o tradičný symbol zdravia, aby vydržalo po celý rok a tiež vítanie jari.

Nezabúda sa však ani na prípravu rôznych dobrôt ako sú veľkonočné koláče a cukrovinky a ďalšie tradičné jedlá, pri ktorých nechýbajú vajíčka, údeniny, syrové pochúťky či slané a sladké rolády. K Veľkonočným sviatkom patrí aj tradičný sladký baranček či rozmanité obložené misy.

Čas na velkonočně nákupy a výhodné ponuky

A aby sa mohli dodržať všetky veľkonočné zvyky a tradície, tak nezaostávajú ani vaši obľúbení obchodníci ako napríklad Tesco, Lidl, Billa, Kaufland a ďalší, ktorí majú pre vás pripravené aktuálne letáky s cenovo výhodnými ponukami. Tieto ponuky vám pomôžu nakúpiť nielen veľkonočné dekorácie, výzdobu a tradičné produkty s veľkonočnou tematikou, ale tiež potraviny na prípravu všetkých veľkonočných slaných aj sladkých dobrôt.

Vďaka letákom a katalógom vašich obľúbených predajcov sa včas dozviete o pestrej ponuke, ktorá na vás čaká a ktorá vám pomôže pripraviť nezabudnuteľné Veľkonočné sviatky pre rodinu i priateľov. A okrem toho i výrazne ušetriť.

Kompas Zliav vám prináša online prehľad letákov a katalógov vašich obľúbených predajcov, s ktorými vám neunikne žiadna výhodná ponuka.

Najnovšie letáky