Vianoce - letáky a akcie

Vianoce - Predajcovia

Chcete si užívať Vianoce so všetkým čo k nim patrí? Chutná večera, darčeky, vianočné dekorácie a ozdoby a k tomu tradícia zvykov, ktoré doplnia atmosféru.

Vianoce

Vianoce sú nádherným obdobím na konci kalendárneho roku s príjemnou atmosférou, množstvom tradícií, chutí a vôní a sú zbožňované deťmi aj dospelými. Ide o sviatky, ktoré dokážu spojiť v jeden celý svet.

A odkiaľ sa Vianoce vôbec vzali?

Aj, keď sú Vianoce spojené s narodením Ježiška, tak celá vec sa má trochu inak. Budete prekvapení, ale oslava Vianoc bola skôr pohanským sviatkom, než kresťanským. Vianoce začínajú byť tradíciou už vo veľmi ďalekej histórii a boli oslavou zimného slnovratu, ktorý začínal 21. decembra. Šlo o pohanské oslavy a vieru v Slnko, ktoré bolo symbolom života a novej sily. Až niekde v 4. storočí uznala cirkev tieto sviatky za kresťanské a spojila ich s narodením Ježiša Krista.

Ale oslava Vianoc v podobe v akej ich poznáme dnes začala až v 16. storočí.

Vianočné tradície

Vianoce začínajú 24. decembra a k Vianociam tradične patrí vianočný stromček a ozdoby na stromček, štedrovečerná večera, darčeky na Vianoce, ktoré sa dávajú ako prekvapenie pod ozdobený a osvetlený vianočný stromček. S týmito sviatkami súvisia aj ďalšie krásne tradície, ako napríklad polnočná omša v kostole, krájanie jablka, liatie olova, šupiny z kapra pod tanierom, zlaté prasiatko, ktoré uvidíte, keď sa budete na Štedrý deň až do večere postiť, rôzne krásne koledy a mnoho ďalších krásnych vianočných zvykov.

Vianoce sú aj sviatkami nakupovania

K Vianociam patrí, aj zvýšená potreba nakupovania, a to hlavne potravín a darčekov pod vianočný stromček. V každej domácnosti to v tomto období nádherne rozvoniava, pretože sa pripravujú rôzne dobroty a zákusky na Vianoce. V nákupných košíkoch nechýbajú ani rozmanité ozdoby na Vianoce a dekorácie na Vianoce, ktoré sú dôležitou súčasťou jedinečnej vianočnej atmosféry. Všetko, čo na Vianoce potrebujete vám ponúkajú okrem iných napríklad aj obchodníci ako Lidl, Kaufland alebo Alza.sk. Ušetriť v tomto období vám pomôže aj výhodný výpredaj.

Šťastné a Veselé Vianoce!

Najnovšie letáky