TESCO leták - 17.9.2018 - 31.12.2018 - str. 11 - NEPLATNÝ LETÁK *

1 ... 11 ... 41
Leták TESCO - 17.9.2018 - 31.12.2018 - Produkty v akcii - slivky, višne, džem, Sauvignon Blanc, červené víno, biele víno, vôňa. Strana 11.
1 ... 11 ... 41

Prelistujte si tento leták obchodu TESCO platný od 17.9.2018 do 31.12.2018 a pozrite si najnovšie akcie. Na strane 40 aktuálneho akciového letáku nájdete najlepší tovar z kategórie Hypermarkety a Supermarkety. Ak chcete ušetriť pri nasledujúcom nákupe v obchode TESCO, nezabudnite si prelistovať celý leták od strany 1 až po stranu 40. Ak chcete nakupovať múdro a ušetriť pri nasledujúcom nákupe v obchode TESCO, nepremeškajte najnovší akciový leták plný výborných cien a úžasný zliav. Navštevujte stránku Kompas Zliav každý deň, aby ste určite nepremeškali výborné akcie ponúkané vašimi obľúbenými predajcami.

* Platný vo všetkých predajniach TESCO
Zobraziť ďalšie

Produkty v tomto letáku

 
 
vÍNO be odrody pochádzajú z Francúzska a ich hlavné zastúpenie je v regióne Bordeaux, kde z nich tvoria tie najcharakteristickejšie vína sveta. Pi somné zmienky o odrodách Cabernet Sauvignon a Merlot pochádzajú z druhej polovice 18. storočia, ale je pravde- podobné, že tieto kultivary sú ešte o niečo staršie. V bý- valom Československu bol Cabernet Sauvignon zapísaný do Štátnej odrodovej knihy už v roku 1980, ale Merlot aiž v roku 2001. V súčasnosti sa pestuje na území ČR 237 ha odrody Cabernet Sauvignon a 117 ha odrody Merlot. Zaujímavý je vznik Cabernet Sauvignon, ktorý vznikol ako prírodný kríženec modrej odrody Cabernet Franc a bielej odrody Sauvignon blanc. Spontánny kríženec nesie prvé meno svojich rodičov Cabernet Franc X Sauvignon blanc Meno odrody Merlot je zase odvodené od francúzskeho slova Merle, čo znamená drozd. Udajne si tento vták oblú- bil bobule odrody Merlot a dost ich požieral. Možno to bolo preto, lebo dozrievali zo všetkých modrých odrôd najskôr. Tmavá farba bobúľ tiež pripomína farbu tohto vtáka. SENZORICKÉ VLASTNOST Vína z odrody Cabernet Sauvignon sa väčšinou vyrábajú ako tiché, suché a len v niektorých vinárskych oblastiach sa stretneme aj s variantmi so zvyškovým cukrom - väč- šinou ide o rosé. Farba červených vín z odrody Cabernet Sauvignon býva väčšinou tmavočervená rubínová až granátová a prezrádza väčši obsah farbív v šupke. Typická vôňa pripomína čierne ríbezle - Cassis, ale v bohatej pale- te môžeme nájst aj slivky, černice, tmavé moruše, čerešne višne alebo pikantnejšiu červenú papriku, sladké drievko a škoricu. Pri dozrievaní sudov sa môže objaviť aróma čokolády, kávy, kakaa, ušľachtilého dreva, suda alebo sladkého korenia vanilka. Aromatické tóny sa prejavujú aj v chuti, ktorá býva plnšia, korenistá s výraznou stopou trieslovín a niekedy aj dreva. V prípade vín z teplejších ob- lastí sa prejavuje hrejivý alkohol a niekedy až kompótované ovocie černice alebo džem z čiernych ríbezlí Z kroník Cabernet Sauvignon Ak chcete lepšie spoznať históriu jedného z najstarších červených vinných štepov, musíte sa preniest v čase o dvetisíc rokov, do regiónu, ktorý sa dnes nazýva Bordeaux, tam podľa najstarších zmienok Kelti posadili prvý vinny krik odrody biturica, pradeda dnešného cabernetu. Podľa záznamov kultivované odrody bidure alebo vidure, ktoré vo voľnom preklade znamenajú tvrdé drevo/ tvrdý vinič, v osemnástom storočí zmenili svoj názov na petit cabernet sauvignon Kariéra Cabernet Sauvignon sa naplno rozbehla až v 19. storoči. Na začiatku nevinne, v regióne Bordeaux následne sa rozšírila za hranice dnešného Francúzska Ešte pred slávnou inváziou Phyloxera (koncom 19. a začiatkom 20, storočia), ktorá zničila väčšinu vinohradov západnej Európy. sa Cabernet Sauvignon dostal takmer do všetkých regiónov sveta, kde možno pestovat vinič a vyrábat víno. Objavil sa prakticky v celej Európe, v oboch Amerikách, v Afrike a Austráli.

TESCO letáky

TOP letáky a katalógy