TESCO leták - 17.9.2018 - 31.12.2018 - str. 21 - NEPLATNÝ LETÁK *

1 ... 21 ... 41
Leták TESCO - 17.9.2018 - 31.12.2018 - Produkty v akcii - koreniny, med, nápoj, whisky, Baileys, likér, Spektrum. Strana 21.
1 ... 21 ... 41

Prelistujte si tento leták obchodu TESCO platný od 17.9.2018 do 31.12.2018 a pozrite si najnovšie akcie. Na strane 40 aktuálneho akciového letáku nájdete najlepší tovar z kategórie Hypermarkety a Supermarkety. Ak chcete ušetriť pri nasledujúcom nákupe v obchode TESCO, nezabudnite si prelistovať celý leták od strany 1 až po stranu 40. Ak chcete nakupovať múdro a ušetriť pri nasledujúcom nákupe v obchode TESCO, nepremeškajte najnovší akciový leták plný výborných cien a úžasný zliav. Navštevujte stránku Kompas Zliav každý deň, aby ste určite nepremeškali výborné akcie ponúkané vašimi obľúbenými predajcami.

* Platný vo všetkých predajniach TESCO
Zobraziť ďalšie

Produkty v tomto letáku

 
 
LIKERY Prečo milujeme likéry? Rôznorodé, farebné, rozmanitých chutí a s nízkym obsahom alkoholu. Niektoré chutia skvele samostatné, iné sú priam stvorené na miešanie. Môžeme ich podávať studené aj teplé a žiaden barman si nevie bez nich predstaviť život. Likéry, o ktorých je reč, sú alkoholické nápoje s charakterom. ed sa povie likér, každý z nás si môže predstaviť niečo úplne iné. Jedni si pod týmto slovom predstavia babičkin vaječný ko- Jednoduché rozdelenie likérov Likéry je možné jednoducho rozdelit do 5 rôznych kategórií, ich zloženie bude v tomto prípade kľ'účové ňak, druhí domáci višñový likér. V tomto prípade nebude nesprávna žiadna asociácia, pretože likérom sa dá nazvať široké spektrum alkoholických nápojov Čo majú spoločné? Určite vysoký obsah cukru a primerané množstvo alkoholu Podľ'a oficiálnych nariadení Európskej únie v oblasti alkoholických výrobkov je likér alkoholický nápoj, ktorý obsahuje minimálne 15 % alkoholu a 100 gramov cukru na liter. OVOCNÉ napriklad Midori Archers. Passoa ORECHOVE v rámci toho čokoládo vé a kávové, napríklad Kahlua. Frangelico BYLINKY NA ŠTART! Počiatky vzniku likéru siahajú do 13. storočia, ked francúzski a talianski mnísi vytvorili zmesi, ktoré sa považovali za liek. Ulohou týchto zelených zmesí bolo vyliečit telo a dušu. Na začiatku sa miešali len s vodou, postupom času však vznikol nápad zmiešať ich s alkoholom, ktorý mal nielen vynikajúce konzervačné látky, ale tiež posilňoval liečivú silu byliniek. Vhod ne zakonzervované a velmi esenciálne zmesi si vyžadovali sladkú chut, pretože samotné bylinky a koreniny boli velmi často dost horké. Do zmesí začali preto mnísi pridávať ešte med, vdaka ktorému boli nápoje nielen zdravé, ale aj chutné. Mnoho receptúr z tých čias sa využí- va pri výrobe likérov dodnes. BYLINKOVÉ 0u napriklad Chartreuse Campari SMOTANOVE napriklad Baileys Advocat NA BÁZE ZREJÚCICH AL napriklad Southern Com- fort-americká whisky. Grand Marnier - Cognac Dobre vedieť Najsladšie likéry môžu obsahovat dokonca až 450 gramov cukru na liter pričom oficiálne nariadenie hovorí o 100 gramoch na liter. Pri takto sladkých alkoholických nápojoch výrobcovia často používajú v názve slovo ,.creme* napriklad creme de menthe (mätový likér) alebo creme de cassis (likér z čiernych ríbezlí) 21

TESCO letáky

TOP letáky a katalógy