Valentín - letáky a akcie

Pozrite si tu najnovšie letáky na Valentín. Na našom webe Kompas Zliav máme najlepšie akcie a zľavy na produkty, ktoré si môžete kúpiť na Valentín. Máme tu všetky akčné letáky od vašich obľúbených značiek a môžeme vám tak pomôcť ušetriť peniaze na Valentín. Maximálne zľavy na Valentín získate tu na webe Kompas Zliav.

Aktuálne letáky

Valentín - Predajcovia

Chcete urobiť radosť svojej milovanej či milovanému? Prejavy lásky a náklonnosti si môžete užívať v deň k tomu určený a tým je sviatok svätého Valentína.

Valentín – sviatok všetkých zamilovaných

Ak máte pocit, že vašu milovanú ženu či milovaného muža počas roka zanedbávate, tak máte možnosť všetko napraviť 14. februára. Prečo? Práve tento deň je sviatkom všetkých zamilovaných, pretože sviatok oslavuje svätý Valentín.

Prečo práve svätý Valentín?

Asi si i vy kladiete otázku prečo sa patrónom zamilovaných stal práve svätý Valentín, kto to vlastne bol a odkiaľ sa táto tradícia u nás vzala.

Tento muž je trochu záhadnou postavou dávnej histórie a koluje o ňom svetom množstvo legiend. Jednou z nich je, že svätý Valentín bol kňaz, ktorý sa postavil zákazu cisára, ktorý spočíval v tom, že sa muži nesmú ženiť. Bol presvedčený, že jedine slobodný vojak je dobrý vojak. Svätý Valentín tak tajne sobášil mladé páry a po prezradení bol 14. februára popravený. Pred svojou smrťou vraj poslal žene, do ktorej bol zamilovaný milostný list.

Pokiaľ je práve táto legenda o svätom Valentínovi pravdivá, tak nie je divu, že sa stal patrónom všetkých zamilovaných.

Tradície spojené so sviatkom svätého Valentína

Aj tento sviatok je spojený s množstvom tradícií, medzi ktoré patria predovšetkým Valentínske priania. Taká zamilovaná Valentínka dokáže rozbúšiť srdce nejedného milovaného muža či ženy a dokonca je častým prostredníkom tajných lások a ctiteľov.

Medzi ďalšie zvyky v tento deň patrí romantická výzdoba, obdarovanie krásnymi kvetinami, čokoládou, romantická večera či pobyt, básničky o láske, rôzne darčeky a dokonca i zamykanie zámkov na mostoch lásky.

14. február je tiež častým lákadlom pre zásnuby či rovno uzatváranie manželských zväzkov. Sviatok svätého Valentína je u nás pomerne novou záležitosťou, ale, i tak už má veľké množstvo priaznivcov.

14. február - pôžitok pre zaľúbených i predajcov

V tento deň sa radujú nielen zaľúbení, ale aj samotní obchodníci. Zákazníci chcú svoje milované polovičky príjemne prekvapiť, a tak rastie dopyt hlavne po kvetinách, čokoládach, šperkoch a parfumoch či romantických večeriach. Ale vzhľadom k tomu, že potreba originality rastie, tak si na svoje prídu aj ostatní predajcovia produktov či služieb.

Vhodnú inšpiráciu pre nákup Valentínskych darčekov nájdete predovšetkým cez letáky rôznych obchodníkov ako Kaufland, Lidl, Billa, Tesco, Pepco či Avon a možete tak využiť nielen pestrú ponuku, ale aj výhodné akcie a zľavy.

Najnovšie letáky