Vianoce - letáky a akcie

Pozrite si tu najnovšie letáky na Vianoce. Na našom webe Kompas Zliav máme najlepšie akcie a zľavy na produkty, ktoré si môžete kúpiť na Vianoce. Máme tu všetky akčné letáky od vašich obľúbených značiek a môžeme vám tak pomôcť ušetriť peniaze na Vianoce. Maximálne zľavy na Vianoce získate tu na webe Kompas Zliav.

Aktuálne letáky

Leták Okay
Leták Okay - 6.12.2022 - 15.3.2023.
6.12.2022 - 15.3.2023
Platný vo všetkých predajniach Okay
Leták TOP SHOP
Leták TOP SHOP - 1.12.2022 - 31.1.2023.
1.12.2022 - 31.1.2023
Platný vo všetkých predajniach TOP SHOP
Leták Marionnaud
Leták Marionnaud.
 
Platný vo všetkých predajniach Marionnaud
Leták Orion
Leták Orion.
 
Platný vo všetkých predajniach Orion
Leták Fotolab
Leták Fotolab.
 
Platný vo všetkých predajniach Fotolab
Leták Asko Nábytok - Inšpirácia
Leták Asko Nábytok - 28.10.2022 - 31.12.2022.
 
Platný vo všetkých predajniach Asko Nábytok

Vianoce - Predajcovia

Chcete si užívať Vianoce so všetkým čo k nim patrí? Chutná večera, darčeky, vianočné dekorácie a ozdoby a k tomu tradícia zvykov, ktoré doplnia atmosféru.

Vianoce

Vianoce sú nádherným obdobím na konci kalendárneho roku s príjemnou atmosférou, množstvom tradícií, chutí a vôní a sú zbožňované deťmi aj dospelými. Ide o sviatky, ktoré dokážu spojiť v jeden celý svet.

A odkiaľ sa Vianoce vôbec vzali?

Aj, keď sú Vianoce spojené s narodením Ježiška, tak celá vec sa má trochu inak. Budete prekvapení, ale oslava Vianoc bola skôr pohanským sviatkom, než kresťanským. Vianoce začínajú byť tradíciou už vo veľmi ďalekej histórii a boli oslavou zimného slnovratu, ktorý začínal 21. decembra. Šlo o pohanské oslavy a vieru v Slnko, ktoré bolo symbolom života a novej sily. Až niekde v 4. storočí uznala cirkev tieto sviatky za kresťanské a spojila ich s narodením Ježiša Krista.

Ale oslava Vianoc v podobe v akej ich poznáme dnes začala až v 16. storočí.

Vianočné tradície

Vianoce začínajú 24. decembra a k Vianociam tradične patrí vianočný stromček a ozdoby na stromček, štedrovečerná večera, darčeky na Vianoce, ktoré sa dávajú ako prekvapenie pod ozdobený a osvetlený vianočný stromček. S týmito sviatkami súvisia aj ďalšie krásne tradície, ako napríklad polnočná omša v kostole, krájanie jablka, liatie olova, šupiny z kapra pod tanierom, zlaté prasiatko, ktoré uvidíte, keď sa budete na Štedrý deň až do večere postiť, rôzne krásne koledy a mnoho ďalších krásnych vianočných zvykov.

Vianoce sú aj sviatkami nakupovania

K Vianociam patrí, aj zvýšená potreba nakupovania, a to hlavne potravín a darčekov pod vianočný stromček. V každej domácnosti to v tomto období nádherne rozvoniava, pretože sa pripravujú rôzne dobroty a zákusky na Vianoce. V nákupných košíkoch nechýbajú ani rozmanité ozdoby na Vianoce a dekorácie na Vianoce, ktoré sú dôležitou súčasťou jedinečnej vianočnej atmosféry. Všetko, čo na Vianoce potrebujete vám ponúkajú okrem iných napríklad aj obchodníci ako Lidl, Kaufland alebo Alza.sk. Ušetriť v tomto období vám pomôže aj výhodný výpredaj.

Šťastné a Veselé Vianoce!

Najnovšie letáky